Türkiye’nin Siber Güvenlik Rehberi

BGA Bilgi Güvenliği Akademisi, Siber Güvenlik alanında ülkemizde faaliyet gösteren yerli ve yabancı firmaların da içerisinde bulunduğu bir rehber hazırlıyor.

Bu bağlamda hazırlanmakta olan Siberturkiye.org İnternet sayfasının temel amacı, Türkiye’deki “Siber Güvenlik” alanında çalışan firmaları ve üreticileri tek bir noktada toplayarak, kamuoyunu bilgilendirmek ve bu alanda hizmet ihtiyacı olan firmalar için, rehber niteliğinde yön gösterecek bir kaynak olmaktır.

Siber güvenlik çözümleri, siber güvenlik etkinlikleri, siber güvenlik konusunda iş ilanları ve staj programı duyurularının da yer alacağı Siberguvenlik.org platformu üzerinde alternatif ürün, firma ve hizmet arayan sektör çalışanlarına kaynak sağlaması planlanmaktadır.

Hazırlanmakta olan bu rehber içerisinde Türkiye’de Siber Güvenlik alanında faaliyet gösteren tüm firmaları ve vermekte oldukları hizmetleri listelenerek, kamuoyunu bilgilendirecek şekilde paylaşımlar yapılacaktır.

Siber Güvenlik alanında bu platforma katkı sağlamak ve önerilerinizi iletmek için aşağıdaki formu doldurarak [email protected] adresine iletebilirsiniz.